Tot 2002 bevond zich op deze plek in gemeente Voorst een kwekerij. Het kassencomplex was nog steeds aanwezig en is voor deze herontwikkeling gesloopt. De bestaande bedrijfswoning blijft behouden en er is nu een nieuwe woning toegevoegd. In het noorden is een strook natuur aangelegd die aansluit op de natuur rond de Fliert.
Op het perceel staat een tuinderswoning met mansardekap. De woning vormt samen met twee ten westen gelegen woningen een ensemble van tuinderswoningen uit de jaren 30 van de vorige eeuw. Deze 3 woningen zijn samen aangemerkt als karakteristieke bebouwing in het buitengebied. Het perceel is vanuit historisch oogpunt waardevol. Met deze herontwikkeling worden de historische kenmerken van het perceel teruggebracht en verbeterd met de oude woning als centraal punt. Bij de nieuwe erfinrichting zijn de historische lijnen in het landschap hersteld.
Aan de wegzijde oogt de woning en het bijgebouw als agrarische bijgebouwen van de oorspronkelijke tuinderswoningen. De woning en bijgebouw geven aan de voorzijde een gesloten en ingetogen indruk. Beide gebouwen zijn voorzien van een stevige kap met grote overstekken. Aan de tuinzijde oogt de woning meer als een kaswoning: de woning opent zich met grote glaspartijen met fantastisch uitzicht op landgoed de Fliert.
De woning is in de werkplaats geprefabriceerd: deze solide houtskeletbouwelementen voorzien van biobased isolatie zijn in enkele dagen op de bouwplaats gemonteerd. De woning wordt verwarmd en gekoeld met een luchtwarmtepomp met vloerverwarming. De ventilatie wordt geregeld middels balansventilatie met warmteterugwinning en de energie wordt opgewekt middels 30 zonnepanelen op zuid, oost én west georiënteerd.
Nu is het wachten totdat de tuin en de nieuwe natuur is aangelegd en gaat groeien ;-)
Review van de klant:
“Marc heeft met zijn bedrijf ons huis ontworpen. De woning maakt onderdeel van een functieveranderingsplan. In goed overleg met de toenmalige gemeentelijke bouwmeester heeft Marc onze wensen vertaald. Marc kan goed luisteren, inleven en verrassen met oplossingen in het ontwerp. In het begin keken we op tegen de kosten, maar het was een investering die we in de rest van het proces dubbel en dwars terugverdiend hebben. Het resultaat mag er zijn en wij gunnen iedereen zo’n architect.”
Over dit Lab_Project
Opdrachtgever:
Omvang:
Key_Partners:
Fotograaf:
